Małopolskie Improwizacje Sceniczne

Małopolskie Improwizacje Sceniczne to projekt, w którym grupy improwizacyjne odwiedzają różne miasta w województwie małopolskim. Oto lista miejsc i terminów tych występów.

 

02.10 19.00 TARNÓW – TCK – „Wieczór Komedii Improwizowanej” – Grupa AD HOC – w ramach Małopolskich Improwizacji Scenicznych

Bilety:15zł (przedsprzedaż)/ 20zł (w dniu występu)

„Wieczór Komedii Improwizowanej” to dobrze znany tarnowskiej publiczności spektakl składający się z krótkich improwizowanych gier i piosenek. W trakcie przedstawienia nieokiełznanym w tworzeniu żartów improwizatorom wtórować będzie niezawodna widownia, decydująca o miejscach akcji, postaciach i relacjach między nimi, o emocjach i nastrojach panujących na scenie, czy też o głównych wątkach tworzonych na bieżąco skeczów. Fantazja widzów i doświadczenie improwizatorów ujęte razem w bardzo giętkie i luźne ramy stworzą unikalny spektakl, na którego powstanie każdy może mieć wpływ.

Grupa AD HOC powstała w październiku 2008, jest więc jedną z pierwszych w Polsce grup zajmujących się improwizacją teatralno-kabaretową. Grupa ma w swoim repertuarze zarówno krótkie, jak i długie formy impro – wszystkie tworzone są na scenie na żywo, bez scenariusza, w oparciu o sugestie publiczności i nieograniczoną wyobraźnię improwizatorów.

 

MIS_MCDiS_041014_plakat_prv04.10 19.00 NIEPOŁOMICE – MCDiS – „Improwizacje kabaretowe” Grupa AD HOC, Grupa Z O.O. w ramach Małopolskich Improwizacji Scenicznych

Wstęp na zaproszenia (zaproszenia do odbioru w MCDiS w Niepołomicach).

Krakowskie grupy AD HOC i Z O.O. zapraszają na wieczór naszpikowany krótkimi formami impro – grami i piosenkami rozsławionymi przez program „Whose Line is it Anyway”. Każdy spektakl składa się z około 15 różnorodnych improwizowanych form, w których bohaterowie, miejsca i czasy akcji zmieniają się jak w kalejdoskopie. Kalejdoskopem tym kręcą nie tylko aktorzy, ale i publiczność biorąca aktywny udział w przedstawieniu i mająca pełne prawo do decydowania o tym, co wydarzy się na scenie.

Efekt? Abstrakcyjny humor, sceniczne szaleństwo i zwroty akcji szybsze niż samochody Jamesa Bonda! Przyjdź i zasiądź z nami w szalonym, improwizowanymi rollercoasterze!

 

30.10 19.00 WADOWICE – WCK – „Improwizacje teatralno-kabaretowe” Grupa AD HOC w ramach Małopolskich Improwizacji Scenicznych

Wstęp na zaproszenia (zaproszenia do odbioru w WCK w Wado+wicach).

Każdy spektakl składa się z około 15 różnorodnych, improwizowanych form (gier i piosenek), w których bohaterowie, miejsca i czasy akcji zmieniają się jak w kalejdoskopie. Kalejdoskopem tym kręcą nie tylko aktorzy, ale i publiczność, biorąca aktywny udział w przedstawieniu i mająca pełne prawo do decydowania o tym, co wydarzy się na scenie.

Grupa AD HOC powstała w październiku 2008, jest więc jedną z pierwszych w Polsce grup zajmujących się improwizacją teatralno-kabaretową. Grupa ma w swoim repertuarze zarówno krótkie, jak i długie formy impro – wszystkie tworzone są na scenie na żywo, bez scenariusza, w oparciu o sugestie publiczności i nieograniczoną wyobraźnię improwizatorów.

Grupę AD HOC tworzą:

Aneta Stokes: specjalizuje się w rolach kobiecych. Błyskotliwa, muzykalna, piękna – na scenie improwizacyjnej kobieta skarb!

Michał Jeffrey Ociepa: człowiek-zwierzę sceniczne! Gdyby był superbohaterem, jego tajną mocą byłoby trafne puentowanie.

Alan Pakosz: człowiek-kameleon! Potrafi wcielić się w każdą postać; od płaczącego maminsynka przez jąkającą się wiewiórkę po generała armii umarłych.

Michał Próchniewicz: człowiek tak błyskotliwy, że lekarze podejrzewają, iż jego DNA jest skręcone w drugą stronę.

Janek Malinowski: człowiek w okularach; mistrz rozumienia bez słów, bawi, wzrusza, w dodatku wszystko jednocześnie.

Karol Bulski: pianista z wykształcenia i zamiłowania. Nie jest tajemnicą, że to on nadaje dźwięk każdej scenie.

 

04.11 20.30 SKAWINA – Kino Piast – „Impro show” Grupa AD HOC w ramach Małopolskich Improwizacji Scenicznych

Bilety 10zł

„Impro show” to wyjątkowy spektakl, który powstaje „na żywo”, na oczach zgromadzonych widzów. Od widowni zależy w jakim miejscu będzie się odbywała scena, albo jakie postaci mają się w niej pojawić, a do improwizatorów z krakowskiej Grupy AD HOC należeć będzie zrealizowanie marzeń widzów. Każdy spektakl jest niepowtarzalny bo każda widownia ma inne marzenia.

W trakcie występu do wspólnej improwizacji zaproszeni zostaną także młodzi artyści kabaretowi występujący w I Ogólnopolskim Przeglądzie Kabaretów „Żarówka”, który odbędzie się tuż przed scenicznymi improwizacjami.

Zapraszamy na ten wyjątkowy, komediowy pokaz!

I Ogólnopolski Przegląd Kabaretów „Żarówka” – godz. 18.00

„Impro show” – godz. 20.30

 

27.11 19.00 Kraków – Artefakt Cafe – „Open impro” w ramach Małopolskich Improwizacji Scenicznych

Wstęp wolny

„Open improv” to wspaniała okazja dla wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w improwizacji. W tym otwartym dla publiczności spotkaniu, każdy będzie mógł wejść na scenę i pobawić się improwizowanymi grami. Idealna okazja dla fanów improwizacji, dla początkujących kabareciarzy, dla wszystkich kreatywnych śmiałków, marzących o tym, by zabłysnąć na scenie.

 

Organizatorem Małopolskich Improwizacji Scenicznych jest Stowarzyszenie Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA i Grupa Improwizacji AD HOC.

Więcej: www.paka.pl, www.improfest.paka.pl

Małopolskie Improwizacje Sceniczne – „Partnerem Przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie”.

 

Miejsca:

TCK, Rynek 5, Tarnów

MCDiS, Zamkowa 4, Niepołomice

WCK, Teatralna 1, Wadowice

Kino Piast, Węgierska 3, Skawina

Artefakt Cafe, Dajwór 3, Kraków

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.