ImproVizja i Ż.B.I.K w Spotykalni!

ImproVizjonerzy cały czas improvizują i szukają nowych wyzwań, nowych sugestii, nowych możliwości i pomysłów. Tym razem szykuje się jednak coś specjalnego, bo zapraszamy Was na łączony występ z gośćmi z Białegostoku!

Improwizacja sceniczna jest niesamowicie trudną, ale i diabelnie śmieszną sztuką, szczególnie, jeśli się udaje, chociaż nie ma na to reguły. Na Waszych oczach i dzięki Waszym sugestiom będą powstawać na scenie wielkie wyimaginowane światy, rozgrywać się dramatyczne zdarzenia, nie zabraknie też zwrotów akcji, których nie spodziewa się nikt, nawet my.

Jesteśmy tylko narzędziem w Waszych rękach. W improwizacji aktorzy tańczą tak, jak zagra publiczność, a my… No cóż, chcemy się wybrać na dobry improwizowany dancing w Waszym towarzystwie!

Zagramy w zróżnicowane gry improwizowane oparte na rozmaitych formułach, w których Wasze sugestie będą zmienną. Spodziewajcie się niespodziewanego, tym bardziej, że zestaw gier będzie zawierał zarówno ImproVizowane klasyki jak i gry zaproponowane przez naszych zacnych improgości!

Wpadajcie zatem do naszej ukochanej Spotykalni na ul. Wajdeloty 8/3 o godzinie 19.00 24 lipca, rozsiądźcie się wygodnie i podrzucajcie nam pomysły, wrabiajcie nas abstrakcyjnymi propozycjami i zmuście nas do wysilenia mózgownic do granic możliwości. O to tu chodzi!

Zagra dla Was trójmiejska grupa improwizacyjna ImproVizja w składzie: Natalia „Chomik” Matulewicz, Aneta „Neta” Wojtal, Aleksandra Żabik, Grzegorz „Rudy” Czernewski, Szymon „Szyms” Kabaciński, Arkadiusz „Pan” Pawłowski, Michał „Skolim” Skolimowski, Michał „Niedźwiedź” Szwedow.

Naszymi gośćmi będzie grupa Ż.B.I.K, a konkretniej reprezentanci Kabaretu Inaczej, który od wielu lat zdobywa uznanie na scenach całej Polski. Poimprowizujemy ku Waszej uciesze!

Kim są ŻBIKI zapytacie? ŻBIK to grupa kilku młodych ludzi zajmujących się improwizacją (a jakże!) kabaretową. Już od 2010 roku tak się nią zajmują, czyli jak na standardy polskich grup impro są już w mocno średnim wieku. Jednak w żbiczych latach cztery to niewiele. ŻBIK wciąż jest młody, dziki i troszkę nieopierzony, może dlatego, że to wciąż jedyna białostocka grupa impro. To samoucy, powłasnobłędowcy i poszukiwacze własnych technik imprania. Raz na jakiś czas wpadną na kogoś, kto ich ukierunkuje i popchnie w dobrym kierunku. Lecą wtedy bezwładnie przed siebie, obijając się o kanty stołów, odsłuchy i sprzeczne opinie. Jednak ciało ruszone raz, rusza się cały czas – i tak właśnie, robiąc po jednym kroku do tyłu i po dwa do przodu i ŻBIKom udaje się czasem gdzieś zajść i coś osiągnąć. W zeszłym roku była to nagroda publiczności na Festiwalu Sportów Teatralnych 321impro, a w tym roku – udział w najwspanialszym festiwalu impro w kraju – krakowskim Improfescie!

Do zobaczenia 24 lipca o 19.00 w Spotykalni na ulicy Wajdeloty 8/3. Rozrywka dla każdego! Stali bywalcy – wbijajcie i zażyjcie dawkę słodkiego impro w wykonaniu połączonych sił Gdańska i Białegostoku! Nowicjusze i improżółtodzioby – wbijajcie i zobaczcie z czym to się je, no i bądźcie częścią widowiska! Bez Was nie ma nas!

Patroni Medialni: Projekt Kabaret, GdanskTown.pl, MiastoKultury.pl, Kabarety.TworzymyHistorie.pl eKabaret, Audycja Na Poczekaniu.

Partnerzy: Spotykalnia, Kabaret Pod Napięciem, Kabaret Inaczej, Ż.B.I.K, PaPu Entertainment, Galaxar, Do or Die Wrestling, Grupa Kamerowani.

CO? – Występ improwizowany ImproVizji i Ż.B.I.K.a/Kabaretu Inaczej
GDZIE? – Spotykalnia, ul. Wajdeloty 8/3, Gdańsk
KIEDY? – 24 lipca 2014, 19.00
ZA ILE? – Za piątaka! (5 zł)

W improwizacji nie ma żadnych gwarancji, ale my gwarantujemy dobrą zabawę. A co!

http://www.facebook.com/events/828463460499557/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.