Ż.B.I.K

ŻBIK, czyli Żywiołowa Białostocka Improwizacja Kabaretowa, to grupa kilku młodych ludzi zajmujących się – a jakże! – improwizacją kabaretową. Zespół powstał na obraz i podobieństwo innych tego typu tworów istniejących w kraju i za granicą. Jeśli ktoś wie o co chodzi, to pewnie kojarzy serial Spadkobiercy czy amerykański program Whose Line Is It Anyway? Jeśli nie wie, już wyjaśniamy.

Na poczekaniu, wspomagani Waszymi pomysłami i sugestiami, tworzymy zupełnie spontaniczne i niepowtarzalne scenki. Wszystko jest wymyślone na bieżąco i całkowicie zaimprowizowane. Całość utrzymana jest w dzikiej, nieposkromionej i nie zawsze poprawnej formie, co sprawia, że nasze występy ogląda się czasem z uśmiechem na twarzy, czasami tarzając się po ziemi, a zdarza się, że i z szyderczym uśmiechem. Bo nigdy nie są takie same.

Dodatkowe atrakcje na ŻBIK-u to chociażby niesamowita ciasnota, ryzyko wyciągnięcia na scenę, niecodzienni goście, czy comiesięczne przyznanie Medalu Suchara (nagroda za najbardziej czerstwy żart). Wszelkie anegdoty o przypadkowym rozpyleniu gazu pieprzowego wśród widowni są absolutnie nieprawdziwe. Ogólnie jest głośno, sprośno i wesoło, ale oczywiście w granicach bardzo szeroko pojętej przyzwoitości.

ŻBIK to zwierzę dzikie, grube i drapiące, ale w gruncie rzeczy pocieszny futrzak. Dlatego z łapą na sercu – zapraszamy! Występujemy w każdy ostatni czwartek miesiąca o godz. 20.00 w białostockim klubie Odeon.

Najświeższe informacje na stronie: http://www.facebook.com/zbik.bialystok