W Gorącej Wodzie Kompani

W Gorącej Wodzie Kompani. Jesteśmy teatrem improwizacji. Oznacza to, że nasze występy zmyślamy na poczekaniu, korzystając z pomysłów i rad widzów. Dla kogoś, kto nie widział nigdy impro, może brzmieć to dziwnie lub nieprawdopodobnie, ale tak
właśnie jest i chug.
Nasze szoły przybierają bardzo różne formy – mogą to być krótkie sceny-skecze, ale zwykle ciągnie nas do dłuższych, fabularyzowanych form. Uwielbiamy bawić się konwencjami – mieszamy kiepskość polskiego serialu z krwawym horrorem, opowieść detektywistyczną rozwlekamy egzystencjalną autoanalizą a la Bergman, trzyaktową szekspirowską tragedię okraszamy głupotą i science-fiction.
Widzowie mają bardzo duży wpływ na to, co pojawia się na scenie. Tworzą nam postaci, miejsca akcji, konflikty, czasem dają wręcz kwestie, które mają być na scenie wypowiedziane.

A wszystko to, co pokazujemy widzom, jest idiotyczne, głupkowate, kretyńskie, pofisiowane, absurdalne, a czasem nawet abstrakcyjne, debilne, bezsensowne, zdupiaste, poebane, puste, a przy tym całkiem pełne. Do tego wulgarne, chamskie, przekraczające granice dobrego smaku, głupie, obraźliwe, obrazoburcze, obrzydliwe, ohydne, odstręczające, odpychające (od razu widać, która literka naszego alfabetu pochodzi od szatana). A przy tym jednak jest to zabawne, inteligentne, prawdziwe, piękne, nieprawdopodobne, dzikie, przyjemne, resetujące, serdeczne i przyjacielskie, aż się chce dać buziaka.

Strona internetowa: www.improwizacje.com